Samblamatt

Skandinaavialik hooldevaba lahendus haljastuses – samblamatt. Tegu on loodusliku tootega, mis on päästetud raie alla kuuluvatest metsadest. Alternatiivina traditsioonilisele muru külvamisele sobib samblamatt kaunistama nii koduhoovi kui ka teedeäärseid alasid. Samblamatt annab põhjamaise metsahõngulisuse, sisaldades endas mustika- ja pohlavõrseid ning kanarbikku. 

Skandinaavialik hooldevaba lahendus haljastuses - samblamatt.

Samblamatt on looduslik toode, mis on päästetud hävimisele kuuluvatest metsadest enne lageraiet. Alternatiivina traditsioonilisele muru külvamisele sobib samblamatt kaunistama nii koduhoovi kui ka teedeäärseid alasid. Samblamatt annab põhjamaise metsahõngulisuse ja silmailu, sisaldades endas mustika- ja pohlavõrseid ning kanarbikku. 

Samblamatt on kooritud tüüpiliselt nõmmemetsadest, kus sammal sisaldab mustika- ja pohlavõrseid. Sammal on sobiv kõikidele pinnastele (va kõrb) ning kohaneb kiiresti sealse taimestikuga.  Samblamati paksus on keskmiselt 5-10cm ning mõõtmed tüki kohta 1000mm x 1000mm. Suuremate koguste puhul on võimalus tüki suurused kokku leppida.

Samblamatti on parim paigaldada liivasele pinnasele, mis seob niiskust ja sisaldab vähe toitaineid, takistades umbrohu kasvu. Enamasti on parimaks ettevalmistatud pinnaseks liiv koos geotekstiilkangaga ning eelnevalt on vajalik eemaldada umbrohumätas. Samblamatti on võimalik paigaldada ka kliendil ise, kuid et tagada parim võimalik aluspinnas sambla kasvamiseks, teostaksime paigalduse kliendile ise. Pärast paigaldust on oluline pidev sambla kastmine, eriti kuival perioodil (ei pea muret tundma sambla üle kastmisel)  – parim lahendus selleks on sprinkler. Pärast suvist ning ka järgmise kevade kastmist on sammal hooldusvaba.

Samblamati paigalduskohad: